poniedziałek, 11 lipca 2011

Do it in Paris - w poszukiwaniu inspiracji

Jest poniedziałek, więc od godziny 10 trudno znaleźć sensowny temat na artykuł, ponieważ zagraniczne portale (zwłaszcza ze Stanów Zjednoczonych i Kanady) nadal ,,śpią", a  Wyspiarze piszą popołudniami. Miałam już nadzieję, że będę mogła sobie odpuścić dzisiejszą notkę, bo posiadałam odpowiednie usprawiedliwienie. Jednak mimo wszystko, tematów do opisania nie zabraknie. Dziś po prostu zróbmy TO w Paryżu, czyli nieco o ilustracji mody :)

Do it in Paris to blog, który powinien stać się Twoim niezbędnikiem modowym każdego dnia. Znajdują się tam propozycje looków przedstawionych w postaci ilustracji modowych, popartych przykładami ubrań z popularnych sklepów odzieżowych. Polecane są również różnorodne miejscówki w Paryżu (także kawiarnie, sklepy itp.), może i jest to nieprzydatne dla nas, ale nigdy niewiadomo czy nie pojedziemy do stolicy mody. Pojawiają się również recenzje kosmetyków oraz przepisy kulinarne!
Nieznajomość języka francuskiego to nietrudność, ponieważ Do it in Paris istnieje również w j. angielskim.
Wspaniałe rysunki są zaletą strony. Ja się w nich wprost zakochałam. Modelce brakuje nosa, a usta są niemalże pod oczami, fakt, lecz właśnie nadaje to uroku takiej ilustracji mody. Chętnie zobaczyłabym te rysunki na koszulkach lub zeszytach, wyglądałyby bardzo glamour. Nic nie stoi na przeszkodzie nadrukowania sobie na T-shirt looku paryżanki. Może jakieś prawa autorskie, ale prawo jest po to, by je łamać...
Z drugiej strony, zazdroszczę paryżankom strony, z której mogą w tak przystępny sposób czerpać inspiracje w zakresie mody, urody, kuchni i nie tylko. Czekam aż ktoś z polskich, uzdolnionych ilustratorów mody ruszy tyłek i zrobi coś podobnego. Może Do it in Poland or Do it in Warsaw?


Zdjęcia pochodzą ze strony www.doitinparis.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz