czwartek, 25 sierpnia 2011

Warto poznać: Anna Holtblad

Wstydzę się swojej wielkiej niewiedzy, bo gdy zobaczyłam nazwisko Holtblad, mogłam jedynie podrapać się po łepetynie jak debil. A to przecież jest jedna z bardziej popularnych projektantek szwedzkich! Wstyd, wstyd, wstyd. Dlatego, żeby się dokształcić, napiszę notkę o najnowszej kolekcji Anny.
Anna Holtblad tworzy modę nie od 5 lat, nie od 10, nie od 15, ale od ponad 20 lat! To ona tworzyła podstawy współczesnej mody już w latach 80-tych. Jej projekty niegdyś wzbudzały kontrowersję, ponieważ były zbyt nowatorskie. Dziś, te rzeczy nosimy na ulicach. Dewiza Anny Holtblad jest prosta, ubrania powinny współgrać z nami, nie przerysowywać nas. I tak w istocie jest, bo cała kolekcja to kwintesencja elegancji, i miejskiego szyk oraz kobiecości.
Zdjęcia pochodzą ze strony: www.annaholtblad.com

2 komentarze:

 1. O pani Holtblad usłyszałam chyba z rok temu (stosunkowo niedawno zaczęłam interesować się modą) i muszę przyznać, że już wtedy urzekła mnie ta jej prosta, acz niebanalna elegancja i ciekawe, acz nadające się do noszenia na ulicy stroje. Moim zdaniem jako projektantkę wyróżnia ją chociażby to, że nie tworzy tylko takich do bólu wręcz nietypowych strojów, które założyłaby jedynie osoba pokroju Lady Gagi, ale tworzy bardziej "normalne" rzeczy.
  Z przedstawionych przez Ciebie zestawów jej autorstwa, najbardziej podobają mi się chyba: 1, 5, 9, 15, 16, 20, 23, 24, 26. :)Ale ogólnie wszystkie uważam za niebanalnie eleganckie i szykowne.
  Zaciekawił mnie Twój blog, czekam na kolejne posty.
  Pozdrawiam. :*
  natalie-fortunata.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne ubrania! Idealnie do noszenia na co dzień, proste, nieprzekombinowane. Nie chce się wierzyć, że budziły sensację ;)

  OdpowiedzUsuń